Програма навчання "Програмування і робототехніка"

3 місяці = 24 заняття = 48 акад год.

Робот – поняття дуже широке. Вони трапляються у всіх сферах діяльності людини. Навчитися самостійно їх створювати та програмувати – корисно та дуже цікаво. Мозком робота є вбудовуваний комп’ютер, схожий на ті, що використовуються у найрізноманітнішій техніці, від мікрохвильовок до космічних кораблів. Тому курс може бути корисним не тільки тим, хто хоче присв’ятити своє життя роботам, але й людям, що просто цікавляться програмуванням – вчитися програмувати на живих, рухомих прикладах значно ефективніше. В процесі навчання учні ознайомляться із принципами створення вбудовуваних (embedded) систем, навчаться їх програмувати. З допомогою здобутих знань зможуть зайнятися конструюванням власного робота, погодної станції чи особистого розумного будильника. Також, здобуті знання можуть служити пропуском у одну з найбільш таємничих та найбільш високооплачуваних областей IТ.

Що таке роботи і з чого вони складаються. Слухачі знатимуть, із яких основних компонентів складаються роботи та як ці компоненти між собою взаємодіють. Техніка безпеки.

Вбудовувані системи та мікроконтролери. Слухачі розумітимуть, що таке мікропроцесор, мікроконтролер, демоплата, на прикладі демоплати Arduino. Навчаться компілювати прості програми, такі як мигання світлодіодом та записувати їх у мікроконтролер – прошивати його.

Основні закони фізики для струму. Слухачі отримають знання, критично необхідні для самостійної роботи із електронікою. Поняття про напругу, струм, опір. Закони Ома та Джоуля-Ленца. Принципи роботи із світлодіодами, їх відмінність від електричних лампочок. Електротравми та правила безпеки.

Сенсори - 1. Слухачі ознайомляться із тим, як мікроконтролер отримує інформацію із зовнішнього світу. Навчаться читати покази сенсора лінії та джойстика..

Робота із світлодіодними матрицями. Слухачі навчаться виводити прості зображення за допомогою світлодіодних матриць 8 на 8.

Проста ігрова приставка. Слухачі розроблятимуть власну ігрову приставку, користуючись джойстиком та світлодіодною матрицею.

Сенсори – 2. Слухачі вивчатимуть роботу із ультразвуковим далекоміром, цифровим барометром BMP180, гігрометром DHT11.

Метеостанція. Розроблятиметься проста метеостанція, для слідкування за умовами всередині приміщень та назовні.

Керування потужним навантаженням. Слухачі навчаться керувати, за допомогою мікроконтролера, потужним навантаженням, таким як електричні двигуни. Ознайомляться із різновидами електродвигунів.

Платформа робота. Слухачі практикуватимуться у збиранні рухомого чотириколісного робота, випробуванні його та виправленні помилок збірки чи поломок окремих компонент.

Найпростіші операції із роботом. Слухачі навчаться змушувати робота їхати прямо, повертати, виконувати задані фігури.

Основи програмування мовою С++. Буде більш систематично освоєно такі конструкції мови С++, як умова (if) та цикли (while, for), функції та класи. Для кращого засвоєння відповідні конструкції випробовуватимуться в реальному світі – при програмуванні робота.

Автоматизоване керування. Слухачі навчаться використовувати далекоміри для програмування робота, котрий вміє обходити перешкоди.

Дистанційне керування. Коротко буде розглянуто використання Wi-Fi станції NodeMCU для дистанційного керування роботом.

ВАРТІСТЬ КУРСУ: 6 500 грн

Записатися

 


×
Записатися

 ×